Katkısız Saf Nohut Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Nohut Unu

Nohut Unu / Chickpea Flour

nohut unu

Nohut Unu

Nohut unu A vitamini ve beta karoten içermesine rağmen gluten içermemesi ile özel bir un cinsidir. Nohut unu kullanımı çok eskilere dayanmakta ve lezzeti ile meşhur Humus yapımında kullanılmaktadır. Bu sebepten nohut ununa bazı bölgelerde Humus unuda denilir.

Nohut unu içerdiği selenyum, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve bakır mineralleri ve A,B6, B12, C, E , K vitaminleri ile tokluk oluşturucu etkiye sahiptir.

Gıda olarak tüketiminin yanında cilt yaşlanmasını geciktirme özelliği ile nohut maskeleri yapılması ile meşhurdur. İlerleyen yaşa rağmen esnek ve parlak bir cildi kim istemez ki!

Nohut unundan humus yapılışı:

Tüketecek kişi sayısına göre nohut ununu bir tavada pembe rengi alıncaya kadar kavurun. Kavurduğunuz nohut ununu su kaynattığınız derin kaba ilave edin.

El ile yada mikserle topaklanma kalmayıncaya kadar karıştırın.

Sarımsak ilave ederek tekrar karıştırın. Kıvam sertleştiyse gerektiği kadar kaynar su ilave edin. Çok cıvıksa gereken kadar kavrulmuş nohut unu ilave edin.

Sert kaymak kıvamına gelinceye kadar su ekleyerek karıştırarak pişirmeye devam edin.

Servis önerisi: Acı ile ilişkinize bağlı olacak kadar kırmızı biber ve kimyonu zeytinyağı ilave ettiğiniz bir cezvede kavurup servis tabağına aldığınız humusun üzerinde gezdirin. Doğal nohut unundan humusunuz hazır...

NOHUT UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Nohut Unu 0,5 Kg
Nohut Unu 1 Kg
Nohut Unu 2 Kg
Nohut Unu 25 Kg

Nohut Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Nohut Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Nohut Unu 0,5 Kg = 00,00 TL
  • Nohut Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Nohut Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Nohut Unu 25 Kg = 00,00 TL

Nohut Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER