Katkısız Saf Keçiboynuzu Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Keçiboynuzu Unu

Keçiboynuzu Unu / Ceratonia siliqua / Harnup

keçiboynuzu tozu

Keçiboynuzu Unu

Keçiboynuzu baklagiller familyasından maki yapıda ve uzun ömürlü bir ağaçtır. Ağaç cinsi erkek ve dişi ağaçlardan oluşmakta ve keçiboynuzu meyvesini sadece dişi ağaçlar vermektedir. Ülkemizde Antalya-Mersin hattında ve Kıbrıs'ta yetişmektedir.

Keçiboynuzu tozu ilaç sektöründe bir çok üretimde kullanılmaktadır. Özellike öksürük ilaçlarının içeriğine bakarsanız sık karşılaşırsınız. Mevsiminde taze olarak ve keçiboynuzu pekmezi olarak tüketimi yaygındır.

keçiboynuzu unu
Bizim için keçiboynuzunu özel yapan ise doğal bir tatlandırıcı olması ve alerjik bünyelerde neredeyse hiç alerjik reaksiyon göstermemesidir. Kaynağı alerji olan tüm diyetlerde destekleyici olarak kullanımı yaygındır.

Özellikle ekmeğini kendi yapanlar, ekmek hamuruna 2 tatlı kaçığı keçiboynuzu unu ilave ederek ekmeği tatlandırabilir, besin değerini arttırabilir, hoş bir renk ve aromaya kavuşturabilirler. Gluten rejimi uygulayanlar daralan lezzet menülerini, keçiboynuzu ununu kullarak çeşitlendirebilir.

Keçiboynuzu unu, bir çok kaynakta keçiboynuzu tozu olarak ifade edilmekte olup, biz keçiboynuzuna toz denilmesine karşı olduğumuzdan un demekteyiz. İkisi aynı üründür.

Kakao ve yapay şekerin kullanıldığı tüm kek, tiramisu gibi hamurişlerinde, sabah kahvaltıda soğuk veya sicak süte karıştırarak keçiboynuzu ununu kullanabilirsiniz. Çölyak ve diyabet tüketimine uygundur. Konumuzla ilgili olmamakla beraber keçiboynuzu ununu düzenli tüketmek cinsel dürtülerin ve gücün artması sonucunu doğurabilir.

Bu site genel bilgilendirme için tasarlanmıştır ve tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.

KEÇİBOYNUZU UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Keçiboynuzu Unu 0,5 Kg
Keçiboynuzu Unu 1,0 Kg
Keçiboynuzu Unu 1,5 Kg

Keçiboynuzu Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Keçiboynuzu Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Keçiboynuzu Unu 500 Gr = 00,00 TL
  • Keçiboynuzu Unu 750 Gr = 00,00 TL
  • Keçiboynuzu Unu 1 Kg = 00,00 TL

Keçiboynuzu Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER