Katkısız Badem Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Badem Unu

Badem Unu / Almond Flour

badem unu

Badem Unu

Badem Unu

Bademin öğütülmesi ile elde edilen un. Badem Unu kek tariflerinde, kurabiye ve ekmek yapımında ister ana malzeme ister katkı olarak kullanılmaya elverişlidir.

Badem E vitamini, B vitaminleri, kalsiyum ve lif açısından zengindir. Kepeği alınmış buğday unu ile kıyaslandığında daha fazla protein, daha fazla lif içermesine rağmen çok daha az karbonhidrat içerir. Bu özelliği badem unu'nu özel yapan unsurlardan biridir.

Beslenmelerinde kalori cetveli takip edenler, kahvaltıdan önce spor yapanlar, diyabet veya kilo kontrolü amacı ile diyet gayretinde olanlar bu sebeple badem ununu tercih edebilir.

Sağlıklı ekmek yolculuğundaki bizler için yüksek nitelikli bir ekmek katkı maddesidir. Tek başına ekmek olabilecek kabiliyette de olsa badem unu fiyatı dolayısı ile tek başına tercih edilmemekte, sağlıklı ekmek yapımında hamura belirli oranlarda eklenebilmektedir. %10 - %25 arası denenmiştir. % 20 ye varmaması önerimizdir. (Badem unlu ekmeğin kıvamı açısından)

Badem unlu ekmek yapımında diğer glutensiz alternatif unlardan karabuğday ve kinoa unu ile lezzet etkileşimi olumlu olup, karabuğdaylı da karabuğdaydan bir tık fazla olmalıdır.

BADEM UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Badem Unu 250 Gr
Badem Unu 500 Gr

Badem Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Badem Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Badem Unu 250 Gr = 00,00 TL
  • Badem Unu 500 Gr = 00,00 TL

Badem Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER