Yerli Kinoa Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kinoa Unu

Kinoa Unu / quinoa flour

Kinoa Unu

Kinoa Unu

Kinoa Unu, kinoa tohumunun öğütülmesi ile elde edilir. Kinoa tane yapısındaki yüksek protein miktarına rağmen bu proteinlerin gluten içermemesi Kinoa Ununu diyabet ve çölyak rejim tiplerine uygun hale getitmektedir.

Kinoa Unu haşlanarak salata olarak tüketilebileceği gibi un formunda hamurişlerinizde kullanabilir, eşsiz kokusu ile içeriğine girdiği her lezzete lezzet katar.

Kinoa unu ile yapacağınız salata veya hamur ürünleri, diğer tüketimlere göre daha uzun süre tok tutar. Çölyak veya diyabet sebebiyle menüleri daralan tüketiciler için muhteşem besleme değeri ve sıradışı kokusu ile doğru bir tercih olacaktır.

Hamurişlerinde rejim düzeninize göre saf kinoa unu, ruşeym veya diğer unlarla karışım yaparak farklı lezzetler elde edebilirsiniz.

Kinoa Unlu Muffin Tarifi:

Malzemeler: 1 Su Bardağı Kinoa Unu, aynı miktarda kinoa tanesi (haşlanmış), ayrı ayrı yarımşar süt bardağı süt-zeytinyağı-peynir, 3 yumurta, ayrı ayrı birer tutam dereotu-maydonoz, yarım paket kabartma tozu.

Saplarından ayıklanmış maydonoz ve dereotu 1 su bardağını dolduracak miktarda iyice kıyılır. Karıştırma kabında 1 çay kaşığı tuzla yumurtaları iyice çırpıyoruz. Peynir ve yeşillik bardaklarımız hariç diğer tüm malzemeyi mikser çalışırken karıştırma kabına boşaltıyoruz. Peynir ve yeşillik bardağımızı mikserle değil el ile mümkünse ahşap bir ıspatula yardımıyla ekleyip dengeli bir görüntü elde edinceye kadar karıştırın. Varsa muffin kalıpcıklarına yoksa kek kalıbına döküp 180 derecede 40-50 dakika pişirin. Ufacık olmasına rağmen tok kalmanın, glutensiz hayatın, mis gibi kinoa ununun aromasının müptelası olacaksınız. Afiyet Olsun.


KİNOA UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Kinoa Unu 500 Gr
Kinoa Unu 1000 Gr

Kinoa Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kinoa Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Kinoa Unu 500 Gr = 00,00 TL
  • Kinoa Unu 1000 Gr = 00,00 TL

Kinoa Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER