Katkısız Saf Kestane Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kestane Unu

Kestane Unu / chestnut flour

kestane unu

Kestane Unu

Kestane unu B ve C vitamin gruplarını içerir. Demir, fosfor, potasyum ve mağnezyumca zengindir.

Kestane unu elde edilirken kestanenin kabukları ayrılıp düşük ısıda kalması sağlanır. Öğütmeye müsait hale geldiğinde glutensiz değirmende öğütülür.

Kestane ununun avrupada yaygın kullanımı 1 yaş üzeri çocuklarda çorba ve tatlı katkısı şeklindedir. Glutensiz beslenme tercih edenler ise kurabiyelerde tek başına veya hamurişleri ve ekmekte katkı olarak kullanmaktadır.

Diğer gluten içermeyen unlar gibi kestane ununda da hamurlaşma ve kabarma beyaz una göre zordur. Bu sebeple kek ve krep gibi mayalanma gerektirmeyen hamurişleri daha kolay yapılabilir. Sıradışı aroması ve besin değerleri ile glutensiz tüketimde bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Sizlere sunduğumuz kestane unu için kestaneler Aydın ilimizden elde edilmekte ve paket içeriğinde katkı ve koruyucu kullanılmamaktadır.

KESTANE UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Kestane Unu 250 Gr
Kestane Unu 500 Gr
Kestane Unu 750 Gr
Kestane Unu 1000 Gr

Kestane Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kestane Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Kestane Unu 250 Gr = 00,00 TL
  • Kestane Unu 500 Gr = 00,00 TL
  • Kestane Unu 750 Gr = 00,00 TL

Kestane Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER