Eski maya, ekşi maya

Unlu mamuller temel gıda maddemiz. Katkısız unlu mamuller yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Saf Kavılca

Saf Kavılca

kavılca ekmeği

Saf Kavılca

Kavılca, kars yöremize özgü yaban yetişen genetiği bozulmamış kıymetli bir buğday türüdür.

Saf Kavılcayı özel yapan sadece kullanılan buğdayın gdo'suz olması değil, kavılca buğdayının öğütüldüğü değirmen ile de ilgilidir.

Tam tahıl ile üretilmiş katkısız ve genetiği değişmemiş unlu mamuller arasında gluteni en düşük, sürekli tüketilebilecek kadar lezzetli olması, kendine has hafif aroması, üç öğüne de yakışan dokusu ile saf kavılca bizim favorimizdir.

Değirmenin unun sağlığı ile ilgili olmasının sebebi öğütülme esnasında ısınması ile ilgilidir. Elektrikli değirmen, su değirmenine göre öğüttüğü tahılı daha fazla ısıtır.

Gerekenden fazla ısınan tahıl, bazı faydalı içeriğini bu esnada kaybeder. Su değirmeninde öğütülen Kavılca unu ise daha yavaş ve ısınmadan öğütüldüğünden faydalı içeriğini kaybetmez.

Saf Kavılca yukarıda izah ettiğimiz genetiği bozulmamış olması, su değirmeninde ısıya maruz kalmadan öğütülmesi ile en sağlıklı olan unlu mamuller arasındadır.

Saf Kavılcanın bu aşamadan sonraki kalitesini maya, su, tuz ve pişirme aşamaları etkiler.

SAF KAVILCA PAKET ALTERNATİFLERİ

Saf Kavılca 1 Ad
Saf Kavılca 2 Ad
Saf Kavılca 3 Ad

Saf Kavılca 750 Gr/Adet

  • Saf Kavılca 1 Ad = 00,00 TL
  • Saf Kavılca 2 Ad = 00,00 TL
  • Saf Kavılca 3 Ad = 00,00 TL

Saf Kavılca Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER