Eski maya, ekşi maya

Unlu mamuller temel gıda maddemiz. Katkısız unlu mamuller yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Saf Karakılçık

Saf Karakılçık

karakılçık ekmeği

Saf Karakılçık

Genetiği sağlam kalmış buğdaylarımızdan karakılçığın unlu mamulleride de adı gibi esmer. Ruşeym ve kepeği alınmadan öğütülmüş undan yapılan saf karakılçıkın ilk dikkat çeken özelliği aroması ve kabarması. Kabarma tam kepekli unlarda zordur. Lakin ekşi maya ile mayalanmış saf karakılçık daha iyi kabarıyor.

Yüksek lif ve yüksek protein içeriği besleyicilik konusunda saf karakılçık diğer unlu mamullerden ayırır.

Saf Karakılçık genetiği sağlam unlu mamuller arasında en esmer olanıdır. Adını aldığı siyah renkli başaktan yükselen kılçıklar yanında tane, kepeği ve endospermi de koyu renklidir.

Beyaz undan yapılan unlu mamullerin içerebileceği katkı, koruyucu ve gluten gibi zararlı unsurları tüketmek ve ailemize tükettirmek yerine karakılçık unu ile evde ekşi mayalı saf karakılçık yapmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Evde yapılan veya safekmek'ten alınan saf karakılçık buzdolabında saklanmalıdır. İnce dilimleyerek ve tavada hafif ısıtılarak kahvaltılar için keyifli ve sağlıklı bir alternatif olur.

Safekmek tarafından sizlere sunulan saf karakılçık , karakılçık unu, su, ekşimaya, kaya tuzu içerir. 750 Gr ağırlığındadır.

SAF KARAKILÇIK PAKET ALTERNATİFLERİ

Saf Karakılçık 1 Ad
Saf Karakılçık 2 Ad
Saf Karakılçık 3 Ad

Saf Karakılçık Adeti 750 Gr

  • Saf Karakılçık 1 Ad = 00,00 TL
  • Saf Karakılçık 2 Ad = 00,00 TL
  • Saf Karakılçık 3 Ad = 00,00 TL

Saf Karakılçık Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER