Katkısız Saf Kavılca Bulguru Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kavılca Bulguru

Kavılca Bulguru / Gernik Findings / 2n=28 Kromozom GDO'suz

kavılca bulguru

Kavılca Bulguru

Kavılca Bulguru 12000 yıllık genetiği değişmeden günümüze ulaşmış kavılca buğdayından elde edilir. Elde edilmesinde klasik bulgur giib kaynatma değil, yöresel bir usul olan çatlatma kullanılır. Kavılca bulguru fabrikasyon üretime geçememiş, yöre halkı ve özellikle ev hanımı köy insanları tarafından kısıtlı miktarda üretilmektedir.

Kendine özgü lezzeti ve genetik yapısının bozulmamış olması ile sağlığımız için faydalı bir gıda olaran kavılca bulguru, hazım gibi bir çok sindirim sorunlarından insanı uzaklaştırmaktadır. Kavılca Bulgurunu özel yapan en önemli unsur gluten proteini açısından düşük değerlere sahip olmasıdır. Bu genetik özellik hem diyabetlerin tüketimine uygunluğu hemde çölyaklara alternatif olma özelliği kazandırıyor.

Kavılca Bulguru gibi gıda maddeleri tükettikçe insan sağlığı da düzelir. Keşke genetiği değişmemiş kavılca ve siyez buğdayı gibi başka tohumlarımız da olsa.. Şimdilik elimizden gelen bu ikisine sahip çıkmak.

Kavılca Bulgurundan Etli Pilav Tarifi:

Malzemeler:

2 Adet soğan
400 Gr kavılca bulguru
400 Gr kuşbaşı et
2 iri domates
yeşil biber 4-5 ad.
Bir yemek kaşığı tereyağ
Bir yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı: Doğradığınız soğanları ve 1 tatlı kaşığı tuz ve zeytinyağını döküp kavurun. Doğradığımız biberleri içine eklerken azaldıysa su ekleyebilirsiniz. Rendelenmiş domatesleri ve haşlanmış eti ekleyerek et yumuşayıncaya kadar pişirin.

Et kıvamını bulunca kavılca bulgurunu ve tereyağını ekleyerek pişirmeye devam edin. Su kavılca bulgurunun üzerini örtmelidir. Seviyesi düşerse kaynamış su ilave etmekten çekinmeyin. Su tutması çok yüksek olduğundan kavılca pilavının kıvamını bozmaz.

Kavılca bulgurundan pilavınız suyunu çektiyse karıştırıp servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun.


KAVILCA BULGURU PAKET ALTERNATİFLERİ

Kavılca Bulguru 1 Kg
Kavılca Bulguru 2 Kg
Kavılca Bulguru 3 Kg
Kavılca Bulguru 25 Kg

Kavılca Bulguru sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kavılca Bulguru Fiyat / Kg / Kargo

  • Kavılca Bulguru 1 Kg = 00,00 TL
  • Kavılca Bulguru 2 Kg = 00,00 TL
  • Kavılca Bulguru 3 Kg = 00,00 TL
  • Kavılca Bulguru 25 Kg = 00,00 TL

Kavılca Bulguru Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER