Siyez Bulguru Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Siyez Bulguru

Siyez Bulguru / findings (Triticum monococcum) / 2n=14 Kromozom GDO'suz

Siyez Bulguru

Vitamin kullanımının artmasının sebebi, buğdayın vitamin zengini olan kepek ve ruşeyminin ekmek yapımında kullanılmamasıdır. Buğday tarlalarımız altın sarısı, buğday unu bembeyaz ! sizce de bir problem yokmu ?

Buğdayın kullanımındaki bu hatayı belirttikten sonra telafisi mümkün olmayan ikinci hata olan buğdayın genetiği ile oynanmasına gelelim. Buğdayın tüm kısımlarını öğütüp ekmek yaparak birinci problemi çözebiliriz ama genetiğini nasıl düzelteceğiz? düzeltemeyiz.

Lakin bir umudumuz var. Oda genetiği bozulmamış buğday türümüz varsa ona sahip çıkmak, tohumunu dağıtarak üretimini desteklemek ve en önemlisi tüketmek. Tüketime yansımayan üretim zarar demektir.

SİYEZ BULGUR
(Siyez Bulgurlu Salata : Eşsiz lezzeti ile siyez bulguru ile neler yapılabileceği, nerede kullanılabileceği ile ilgili hayal gücünüzü sınırlamayın. Aslında tadına bakan herkesin ilk tepkisi bu muhteşem lezzeti "bulgur" olarak düşündükleri yanılgısıdır. Siyez, daha fazlasıdır. Siyez Bulgurunu tatlı-tuzlu bir çok yemek ve mezede lezzet arttırıcı olarak kullanabilirsiniz.)

Türkiye'de genetiğini henüz bozamadığımız birkaç buğday türünden biri Siyez Buğdayı. Kastamonu yöresinde bir kaç şirin ilçe ununu değiştirmiş ama bulgurunu değiştirmemiş. Yeni bulgurda aradığı lezzeti bulamayınca ısrarla her yıl siyez buğdayı ekip bu buğdaydan siyez bulgurunu yapıp koymuş ambarına.

Buradan oraya gidenler, oradan buraya gelenler birbirine aktara aktara siyez bulguru dikkat çekmeyi başarmış. Lezzetki ne lezzet.. Şöyle düşünün : Hitit uygarlığı zamanında tüketilen aynı bulguru yiyorlar!

Kromozom yapısı olması gerektiği gibi, hibritlenmemiş, hep olduğu gibi saf ve temiz...

siyez bulgurlu salata

İl ve ilçe tarım yetkilileride bu üretimi sosyal sorumluluk edinince çok şükür siyez bulgurumuz artık koruma altında ve yetiştiriciliği her geçen gün yaygınlaşmakta ve desteklenmekte.

Umuyoruz muhteşem bir lezzet olan siyez bulguru üretimi çoğalırda fiyatı biraz normale döner. Malum az olan kıymetli olur, siyez bulguru gibi!

Siyez buğdayı dolayısı ile bu buğdaydan elde edilen bulgur, vitamin yönünden diğer buğdaylardan çok daha zengindir. Bir nevi multivitamin. Vucüdun bir çok ihtiyacını düzenli tüketildiğinde karşılayacak nitelikte.

Siyez bulgurunun vitamin değerini kaybetmemesinin bir sebebi de bulgur elde edilirken kaynatma işlemi yapılmamasıdır. Genetiği değiştirilmemiş ve ruşeymi, kepeği ayıklanmamış olduğundan siyez bulgurunun folik asitçe zengin ve güçlü antioksidan özelliği vardır.


SİYEZ BULGURU PAKET ALTERNATİFLERİ

Siyez Bulguru 1 Kg
Siyez Bulguru 2 Kg
Siyez Bulguru 3 Kg

Siyez Bulguru sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Siyez Bulguru Fiyat / Kg / Kargo

  • Siyez Bulguru 1 Kg = 00,00 TL
  • Siyez Bulguru 2 Kg = 00,00 TL
  • Siyez Bulguru 3 Kg = 00,00 TL

Siyez Bulguru Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER